//////

Niezwykłe baseny świata

Dziś największą atrakcją luksusowych hoteli na całym świecie jest nie tylko bogata oferta spa i świetnie zaopatrzone pokoje, ale przede wszystkim luksusowe baseny, które przyciągają turystów z całego świata. Kurorty oferują baseny bez krawędzi, tzw. infinity pools. Usytuowane w najlepszym miejscu hotelu, rozpościerając niezwykłe widoki na okolicę. Brak krawędzi powoduje różne złudzenia optyczne, zwłaszcza jeżeli w tle znajduje się morze lub ocean, basen wygląda wtedy, jakby był jego częścią. Najbardziej znany hotelowy basen bez krawędzi znajduje się w greckim Santorinii. Ten niezwykły taras widokowy zapewnia wspaniałą panoramę miasta i Morza Egejskiego. Basen w Periovolas jest bardzo chętnie fotografowany i niejednokrotnie gościł już na okładach znanych pism.
Ciekawością jest też basen Marina Bay Sands w Singapurze, który znajduje się na wysokości 200 metrów. Basen ten pozbawiony jest krawędzi, a widok zanurzonych w nim ludzi oglądających panoramę miasta jest piorunujący.
Często zdarza się, że te niezwykłe hotelowe baseny mają również moc uzdrawiającą, ponieważ są kąpieliskami geotermalnymi z właściwościami leczniczymi. Takie kąpielisko znajduje się w Islandii, nosząc niezwykłą nazwę Błękitna Laguna.

Comments are closed.